1:2   15 minuta Robert Lewandowski,asysta Adam Kriegs

2:2   25 minuta Robert Zink, asysta Arkadiusz Tamkun

2:3   43 minuta Łęgajny

2:4   85 minuta Łęgajny

Relacja:

Mecz z Łęgajnami miał być takim meczem " na przełąmanie" po dwóch porażkach Jonkovią i Świątkami. Kłopoty jednak zaczęły się jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Nie mieliśmy pełnego składu i kombinowaliśmy w jakim ustawieniu zacząć spotkanie. Na nasze szczęście jadąc do Purdy w pobliskim Marcinkowie spotykamy naszego bramkarza Piotra Czarneckiego, który normalnie ze względu na specyfikę swojej pracy w weekendy jest nieobecny, a tu akurat miał wolne i wsparł nas osobowo.  "Szczęśliwi" z powodu zebrania 11-stu zawodników udaliśmy się do Purdy. Został tylko ból głowy z ustawienie poszczególnych graczy gdyż jasnym było że kilka osób będzie musiało zagrać na innych pozycjach niż do tej pory. Nasza obrona w kolejnym meczu nowego sezonu, po raz trzeci zagrała w innym składem, co skrzętnie wykorzystali goście i po 10 minutach gry prowadzili już 0:2. Po 15 minutach gry mogło i powinno być już 0:4, ale fenomenalnie w 100%-owych sytuacjach dla Łęgajn bronił Czarnecki.

Rzuciliśmy się do odrabiania strat i  najpierw za sprawą Lewandowskiego który głową zdobył bramkę , a potem Roberta Zinka, który dobił strzał z rzutu wolnego Tamkuna po 25-ciu minutach mieliśmy remis 2:2. Kolejne akcje i mogliśmy spokojnie prowadzić,  jednak naszą nieskuteczność wykorzystali goście i po jednej z kontr i fatalnym błędzie w ustawieniu naszej obrony zdobywają trzecią bramkę. Doprzerwy 2:3 dla Łęgajn.

Na drugą połowę wychodzimy z wiarą w zwycięstwo, ale Łęgajny mające korzystny wynik zagęściły obronę i ciężko było się przebić pod ich bramkę. Czas płynął a wynik był bez zmian. Zaczęliśmy co raz bardziej ryzykować odsłaniając się w obronie. Bez skutku. W końcówce meczu Łęgajny zdobywają czwartą bramkę po zbyt krótkim wybiciu w prost pod nogi zawodnika gości przez naszego obrońcę, który ładnym uderzeniem pod poprzeczkę zdobył gola. Mecz skończył się zasłużonym zwycięstwem Łęgajn 2:4. My zagraliśmy na dużej ambicji i woli walki, ale zbyt duża liczba nieobecnych graczy pierwszej 11-stki nie pozwoliła na więcej.

Wrócę jeszcze na chwilę do sytuacji z pierwszego meczu z Jonkovią, gdzie po nabiciu ręki będącej przy ciele naszego zawodnika z bliskiej odległości sędzia podyktował kontrowersyjny rzut karny w 92 minucie meczu po którym Jonkovia zdobyła 3 pkt w meczu. W tym meczu z Łęgajnami sytuacja była odwrotna. To my nastrzeliliśmy z bliska rękę przeciwnika w polu karnym - karnego nie było- nie mieliśmy o to pretensji- zastanawia tylko jak to jest że jeden sędzia gwiżdże karnego w podobnej sytuacji a drugi sędzia nie.... pozostawiam to do indywidualnych przemyśleń....